Продавець LifeFLUX розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
2617 відгуків

9 способів вибрати пріоритети

9 способів вибрати пріоритети

Як вибрати пріоритети? Пріоритет – це першість за часом у відкритті, винаході чого-н. Словник

«Витрачайте ваш невосполнимое час на Головне» – цитата, яка найбільше запам'яталася мені в книзі Гліба Архангельського «Тайм-драйв»

 

«На жаль, в наших школах і вузах практично не вчать розстановці пріоритетів. Не вчать визначати для себе, що головне, а що — не дуже. Є обов'язкова програма, з якої, як вважається, необхідно засвоїти «всі». Що з цього «всього» вам потрібно, дуже потрібно. А що — так собі або взагалі не потрібно, — про це зазвичай ніхто не замислюється.

В нашому житті такий «обов'язкової програми» немає.

Хочеться багато чого: і успіхів у роботі, щастя в особистому житті. І сходити в ресторан з друзями, почитати улюблену книгу... «Всі-всі-всі» — не встигнеш, доводиться вибирати.

Вся наша життя — безперервний вибір.

У цій статті розглянемо кілька основних варіантів визначення пріоритетів.
Коли в нашому житті розставлені пріоритети, ми чітко знаємо до чого йти. Ми не розмінюватися на дрібні справи. Концентруємося на тому, що принесе нам 80% успіху.

Як же правильно розставити пріоритети?

У наших планерах теж є опис вибору пріоритетів, щоб при використанні, людині не потрібно було шукати інформацію ззовні – все вже записано)

  1. «Матриця критеріїв»

Гліб Архангельський у книзі «Тайм-драйв» пропонує «Матрицю критеріїв» визначення пріоритетів

  1. Визначити критерії (5-7 основних цінностей), за яким ми оцінюємо варіанти.
  2. Оцінити критерії, визначити їх важливість.
  3. Оцінити варіанти по кожному критерію.
  4. Підрахувати зважені оцінки варіантів, вибрати оптимальний.

Матриця критеріїв допомагає зробити процес вибору не стихійним, а усвідомленим, «прозорим». Дозволяє взяти до уваги набагато більше параметрів, ніж ми здатні одночасно утримати в голові

«На основі чого ми щодня визначаємо, що цим завданням треба зайнятися в першу чергу? А цієї — в другу? У кожного з нас в голові діє матриця критеріїв, на основі якої ми зважуємо завдання. Ця матриця залежить від професії, типу особистості і багатьох інших параметрів. Немає єдино вірною матриці критеріїв. Спробуйте виписати ті критерії, на основі яких ви щодня зважуєте завдання» – Архангельський Р.

  1. Цінності

Цінності людини – це те, що для нас є найголовнішим на даний момент життя. Те, заради чого ми готові пожертвувати багатьом.

Психологи і коучі виділяють такі базові цінності: Робота, Відносини, Сім'я і друзі, Побут. Тіло і здоров'я, Розвиток, Матеріальне благополуччя. Відпочинок, Любов, Влада, Слава. Комфорт, Статус, Освіта. Особистісний ріст, Психологія, Краса, Духовність.

І саме на основі наших цінностей і базуються пріоритети.

Знаєш цінності – можеш вдало розставити пріоритети.

Цінності змінюються протягом життя. Тому цілі і пріоритети потрібно будувати на тих цінностях, які є актуальними на сьогодні.

«Питання цілей і пріоритетів невіддільні від питання цінностей. Не можна відповісти на питання «Що для мене важливіше, то чи це?». Поки не відповіси: «Що для мене важливо взагалі, в принципі?». Завдяки тайм-менеджменту всього за кілька ходів перемикаємо уваги з технологічних питань організації часу на світоглядні. Людина замислюється про те, для чого йому потрібно досягнення тих чи інших результатів.» – Архангельський Р.

  1. Спокійне ставлення до БУДЬ-яких справах – «здоровий пофігізм».

Про його важливість говорить так само А. Палієнко.

Голова колгоспу з анекдоту:

– «Поясни, у чому секрет твого успіху?»

– «Секрет — в методі трьох цвяхів. Бачите, у мене над столом вбиті три цвяхи. Коли зверху приходить указивка, я її вішаю на перший цвях. Через деякий час приходить нагадувач. Тоді я перевішую указивку на другий цвях, а нагадування вішаю на перший. І коли я знімаю указивку з третього цвяха, я починаю її виконувати. І зауважте більшість указивок навіть до другого цвяха не доходить».

У військових той же метод виражений ще простіше: «Пам'ятай принцип ППО: почекай виконувати — скасують».

Перше питання: чи потрібно це робити взагалі? Після цього питання варто запитати себе: «чи це Має виконувати саме я?»

  1. ПОСТФАКТУМ

Згадайте або випишіть з щоденника за останні пару днів-тиждень завдання, які вирішувалися в ході дня. Виберіть з них найбільш пріоритетні.

Найчастіше ми починаємо міркувати так, наводить приклад Р. Архангельський: «Це — важливо... Це необхідно... Без цього абсолютно неможливо... Це — «до вчора»... Про це просив сам Василь Сидорович...» Підсумок — всі пріоритетні завдання.

«Пріоритет» — означає «той, хто йде першим» (prior , «перший» по-латині). Всі справи не можуть бути однаково важливими.

Тому зіставте те, що ви робили, з результатами того, що отримали від цих дій.

  1. Гра «2 речі»

У щоденнику (ідеально підходить планер My perfect day підсумки дня) щоденно в кінці дня записуйте 2 речі: саме значуща подія дня і саме безглузде заняття за день.

Потім підсумуйте і щотижня і щомісяця у підсумках планера запишіть саме значуща подія і саме безглузде заняття тижні, а потім – місяця.

Визначте до яких цінностей відносяться ці події – це і є ваші пріоритети зараз. А безглузді справи покажуть, що з'їдає ваш час. І ви подумаєте як це змінити.

  1. Пріоритети та довгострокові цілі

Це один з найскладніших моментів.

«Неможливо однаково інтенсивно працювати над десятком-другим довгострокових цілей одночасно. Наскільки б вам хотілося одночасно і створити бізнес, і стати популярним телеведучим. І мати при цьому п'ятьох дітей — навряд чи все це вийде поєднати. Потрібно вибирати, розставляти пріоритети. Це не значить обов'язково відмовлятися від якихось цілей назавжди. Визначити, які цілі для вас є першочерговими на даний момент, вкрай важливо» – Архангельський Р.

 

Саме тому в нашому планері ми зробили щомісячні челленджи з завданнями (!). Де кожен місяць ми присвячуємо жодній сфері життя. Покращуємо її і тим самим гармонізуємо і балансуємо наше життя. А це підвищує продуктивність і результати.

Найпростіший спосіб зважити довгострокові цілі. Використовувати в якості критеріїв 5-7 ваших ключових ценностеий (див. пункт 2). Далі зробити все по матриці критеріїв (див. пункт 1).

«Визначивши порівняльну пріоритетність довгострокових цілей, проаналізуйте ваш щоденник. Визначте, скільки приблизно %часів і ви виділяєте на кожну з цих цілей. Часто виявляється, що витрати часу на різні цілі не співпадають з їх пріоритетністю. Найбільш значимого дістається менше всього часу.

Начинаем с техники экономии времени. Задать себе вопрос: «На что тратится мое время и как тратить его более рационально»? И мы придем к вопросу о целях своей деятельности. Без понимания целей невозможно выяснить, что более эффективно, а что менее; на что стоит тратить время, а на что — не стоит. Приходится определяться с целями, и самое главное — с приоритетами.

А вопросы целей и приоритетов неотделимы от вопроса ценностей» – Г. Архангельский. Поэтому, возвращаемся к пункту 2 и не пропускаем его больше)

  1. Таблица Эйзенхауэра и квадраты Стивена Кови

Эти методы известны всем, поэтому останавливаться на них не будем. Просто впишем их в наш список «Определить приоритеты»

У нас есть такие таблицы в бесплатном доступе) Просто поделитесь этой ссылкой«https://fluxblogua.wixsite.com/printables» в своих соц сетях с активным упоминанием нас (чтобы мы увидели).

Или пришлите ссылку перепоста/стори. И мы отправим вам 14+ полезных и оригинальных таблиц для планирования и самопознания.

  1. Метод «АБВ»

К каждому делу в ежедневнике пишите букву по важности:

А – жизненно важное; Б – важное; В – приятное.

  1. Когда все дела «срочно»

Здесь применяем коучинговые техники и отвечаем честно и письменно на вопросы:

  1. Что 100% необходимо сделать сегодня? – выписали
  2. Какие из этих срочных задач наиболее важны? – обвели в круг
  3. Может ли кто-то сделать какие-то дела, из тех, что не вошли в пункт 2? – отметить
  4. От каких задач можно отказаться или воспользоваться методом председателя из пункта 3?

Вот такие 9 оригинальных способов выбора приоритетов. 

Какие из этих методов используете вы? Что нравится? Может у вас есть свой метод – поделитесь, очень интересно!) 

 

Інші статті
  • Чохол на AirPods як його вибрати і де купити
    Чохол на AirPods як його вибрати і де купити
    Як підібрати чохол до навушників, які є види та відмінності.
  • Вафельні рушники їх види, переваги та ціна
    Вафельні рушники їх види, переваги та ціна
    В цій статті ви дізнаєтесь всі особливості та секрети вафельних рушників - це тип рушника, який міцніший, вбирає, м'якший і сохне швидше, ніж більшість рушників. Їх можна використовувати для різних цілей, у тому числі для сушіння після душу або ванни, як пляжний рушник або для прибирання.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner